آرینا مو فرفری
آرینا کوچولوی من
تاريخ : جمعه 7 تير 1392 | نویسنده : مامان آرینا
بازدید : مرتبه

                                                     

                   Welcome To My Page!

سلام خاله های گل ، عموهای مهربون... 

من در جشنواره تابستانه نی نی وبلاگ شرکت کردم

 فقط کافیه 

عدد 143 را به شماره  20008080200 

پیامک کنید. 

به همین سادگی  ، به همین خوشمزه گی...  

مهلت ارسال پیامک تا ١٨ مرداد ماه ١٣٩٢ می باشد.

هر فردی که شماره همراه در اختیار دارد مجاز به 

 شرکت در رای گیری است.(دوستان، آشنایان، خانواده، فامیل) 

هر شماره موبایل تنها یکبار مجاز به ارسال پیامک است.

در غیر این صورت رای محسوب نمی شود.  

جان من یه رای تپل مپل بهم بدین... 

                جشنواره نی نی وبلاگ،آرینا دختر موفرفری

 موضوع :
تاريخ : چهارشنبه 13 ارديبهشت 1391 | نویسنده : مامان آرینا
بازدید : 4047 مرتبه

کاردستی با گیره لباسی - کابوی اسب سوار

          www.bandarstudents.blogfa.com

در ادامه مطلب تصاویری از کاردستی های زیبا و جذاب و روش ساخت آن ها آمده است که در همه آن ها گیره های چوبی لباس نقش ویژه ای در ساخت و جهت دهی به این کاردستی های کودکانه دارند .

 تصاویر را ببینید ...


ادامه مطلب :

کاردستی با گیره لباسی - کابوی اسب سوار

www.bandarstudents.blogfa.com

 

در ساخت این کابوی اسب سوار و اسبش گیره های لباسی نقش ویژه ای دارند . برای ساخت این  کاردستی زیبا به یک تکه کارتن برای تنه اسب ، سه گیره لباس ، یک تکه فوم یا مقوا برای کلاه و رنگ نیاز دارید .
کارتن را به شکل اسب برش بزنید  و آن را رنگ آمیزی کنید . دو گیره به عنوان پاهای اسب را با بدن اسب همرنگ کنید و در قسمت سم با رنگ متفاوت رنگ آمیزی کنید . یک تکه مقوا را به عنوان زین اسب در نظر بگیرید و به کمر اسب بچسبانید .
یکی از گیره ها را به عنوان اسب سوار به سلیقه خود رنگ آمیزی کنید و در قسمت کلاه یک تکه مقوا را برش زده و از دو سر گیره عبور دهید . از یک تکه کوچک چوب کبریت هم به عنوان بینی اسب سوار استفاده کنید . سپس گیره را به زین اسب بزنید .

 

 

 

کاردستی با گیره لباسی - لک لک

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

برای ساخت این لک لک زیبا به چهار گیره لباسی ، مقداری خمیر بازی کودکانه یا خاک رس ، چسب و رنگ نیاز دارید .
ابتدا فنر یکی از گیره ها را با چرخش در جهت مخالف دو تکه چوب آن از گیره جدا کنید . دو تکه چوب را از جهت مخالف به هم بچسبانید تا منقار بسته لک لک را آماده کنید . اگر دوست دارید که دهان لک لک باز باشد دیگر نیازی به این کار نیست .
تکه ای از خمیر بازی بچه ها را به شکل بدن لک لک با دست حالت دهید . بال ها را به صورت جداگانه با مقداری خمیر دیگر شکل سازی کنید . سپس گیره ای که به عنوان منقار در نظر گرفتید را  به گیره ی دیگر متصل کنید  تا گردن لک لک هم داشته باشید . سپس دو گیره را در خمیر حالت داده شده فرو کنید .
 در قسمت دم هم فنر دو گیره ی دیگر را باز کنید و در انتهای خمیر فرو کنید . از چند رشته کاغذ هم به عنوان تاج سر لک لک استفاده کنید . سپس به سلیقه ی خود کاردستی با گیره ی لباسی خود را رنگ آمیزی کنید .

 

 

 

کاردستی با گیره لباسی - خورشید

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

برای کاردستی خورشید یک دایره از مقوا یا کارتن جدا کنید و آن را به سلیقه ی خود رنگ آمیزی کنید . برای چشم ها از دکمه ، مهره و یا چشم های فانتزی استفاده کنید .  لب خورشید را با روبان های پارچه ای یا کاموا بسازید و به خورشید وصل کنید . گیره ها را رنگ امیزی کنید و به مقوای خورشیدی وصل کنید .
به همین سادگی یک خورشید زیبا با استفاده از گیره های چوبی لباسی ساخته اید .

 

 

 

  

 

کاردستی با گیره لباسی - تلویزیون

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

برای ساختن کاردستی تلویزیون به یک جعبه خالی ، مقداری سیم ، خمیر مجسمه سازی ، کاموا ، گیره لباسی و چهار عدد میخ پایه کوتاه نیاز دارید .
از وسط جعبه خالی یک مربع برش بزنید تا صفحه تلویزیون را داشته باشید . مقداری خمیر را در اطراف محل برش خوردگی بچسبانید . سپس جعبه را رنگ آمیزی کنید .
برای آنتن تلویزیون دو رشته سیم  هم اندازه برش بزنید و با انگشتان دست آن ها را حالت دهید تا حالت موج دار پیدا کند . سپس خمیر را به صورت گلوله کوچک درآورید و به سیم ها وصل کنید . آنتن را با مقدار خمیر دیگر به جعبه تلویزیون متصل کنید .
چهار میخ پایه کوتاه را در زیر جعبه فرو کنید و برای حفظ تعادل بیشتر از مقداری خمیر دیگر هم می توانید کمک بگیرید . از تکه مقوای برش خورده مربع شکل که کنار گذاشته اید چند شکل هندسی مربع و دایره برش بزنید و پس از رنگ آمیزی به عنوان دکمه های تلویزیون به جعبه چسب بزنید .
برای شخصیت های داخل تلویزیون از دو گیره چوبی استفاده کنید .  کاموا را به شکل موهای زن بچینید و به گیره بچسبانید . از یک تکه پارچه برای شال استفاده کنید . برای شخصیت مرد هم از یک کلاه استفاده کنید تا حالت واقعی تری به خود بگیرد . می توانید از یک انگشتانه به عنوان کلاه استفاده کنید .

 

 

 

 

کاردستی با گیره لباسی - جامدادی

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

 

 

این جاقلمی در عین سادگی خیلی زیباست . تنوع رنگ آن بسیار جذاب است . برای ساخت این جامدادی فنرهای گیره های لباسی را جدا کنید و تکه های چوبی جدا شده را به دلخواه خود به رنگ های متفاوت رنگ آمیزی کنید . سپس یک قوطی دورریختنی و یا لیوان بدون استفاده را بردارید و با چسب تکه های چوبی رنگ آمیزی شده را به دیواره آن بچسبانید . پس از خشک شدن از آن به عنوان یک جامدادی دست ساز زیبا روی میز تحریر خود استفاده کنید .

 

 

 

 

 

کاردستی با گیره لباسی - پروانه

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

برای ساخت کاردستی پروانه با گیره لباسی  از کاغذ های رنگی با طرح های مختلف بال های پروانه را برش بزنید و آن را بین گیره قرار دهید . دو چوب کبریت را به گیره بچسبانید و از مقداری خمیر که به شکل گلوله های کوچک درآورده اید ، برای شاخک استفاده کنید . سپس گیره را به دلخواه رنگ آمیزی کنید . این کاردستی یکی از ساده ترین کاردستی های با گیره چوبی لباس است .

 

 

 

 

 

کاردستی با گیره لباس - آفتاب پرست

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

این آفتاب پرست سبز رنگ زیبا که روی شاخه ای همرنگ خود نشسته است هم با گیره لباسی و چند تکه کاغذ ساخته شده است . دست و پاهای آفتاب پرست را از مقوای سبز رنگ برش بزنید و به گیره بچسبانید . یک رشته باریک از مقوای قرمز رنگ را با دست به حالت لوله ای درآورید و به جای زبان آفتاب پرست به گیره چسب بزنید . دم را هم به همین شکل از مقوا برش بزنید و با دست لوله کنید و به گیره بچسبانید . آفتاب پرست را به سلیقه خود رنگ کنید . برای چشم ها می توانید از مهره های رنگی و یا حتی یک دستمال کاغذی مچاله استفاده کنید .

 

 

 

 

 

کاردستی با گیره لباسی - آدم فضایی و سفینه

 

www.bandarstudents.blogfa.com

 

در ساخت این آدم فضایی و سفینه اش هم گیره نقش اساسی دارد . این آدم فضایی با مواد دور ریختنی که در اطراف موجود است ساخته شده است . به عنوان مثال از یک قوطی خالی به عنوان تن ، جعبه خالی کبریت به عنوان کفش  ، درپوش های پلاستیکی به عنوان جوراب و گردن استفاده شده است .

 موضوع :
درباره وبلاگ

این دست نوشته ها تنها نشان کوچکیست ازروزهای شیرین کودکی دخترم آرینا.دوستت داریم بیشترازآنچه درتصورآدمی بگنجد.

آخرین مطالب
لینک دوستان
آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
آمار سايت
افراد آنلاین : 2 نفر
بازديدهاي امروز : 51 نفر
بازديدهاي ديروز : 111 نفر
بازدید هفته قبل : 774 نفر
كل بازديدها : 381483 نفر
امکانات جانبی